Ürünler
Sayfanın başına geri dönünüz

PAZARDAKİ en iyi enerji verimliliğinden faydalanın!

Uzun mesafe kullanımı için yeni bir araç alırken, dönme direnci A sınıf etiket değerlerine sahip, Yeni MICHELIN X LINE Energy lastiklerini talep edin.

Mevcut aracınızın yakıt tüketimini, MICHELIN X® LINE™ Energy ™ lastikleri kullanan yeni bir aracın yakıt tüketimiyle karşılaştırıp yapabileceğiniz tasarrufu hesaplayın

1. Aracınızdaki mevcut LASTİKLER nedir?

Aşağıdaki üç alanı tamamlayınız

2. KAMYON BAŞINA YILDA KAÇ KİLOMETRE YOL YAPIYORSUNUZ?

km
Doğru bir değer giriniz

3. 1 LİTRE YAKITİÇİN KAÇ TL ÖDÜYORSUNUZ?

₺ / L
Doğru bir değer giriniz

Mevcut lastiklerinizle

MICHELIN X® LINE™ Energy ™ lastikleriyle

A 385/55R22.5
T
A 315/70R22.5
D2
A 385/55R22.5
F

yapabileceğiniz yıllık tasarruf: Diğer performanslardan ödün vermeden (Islak zeminde yol tutuşu, ses, kilometre, güvenlik ...vs)

0bütçenizden
0 L
0 T ton CO2

•AB'in 1222/2009 sayılı Lastiklerin Yakıt Verimliliği ve Diğer Esas Parametreler Gözetilerek Etiketlenmesi Hakkında Yönetmelik, lastiklerin yakıt verimliliği ve diğer parametrelere göre etiketlenmesini öngörür. Bu broşürde, yakıt verimliliği sınıfına göre AB etiket sınıflandırmasını esas  alan ortalama değerler kullanılmıştır.• Yakıt hesaplayıcısı sadece bilgi amacıyla kullanılmalıdır.
Elde edilen sonuçlar kullanıcının verdiği bilgi temelinde hesaplandığından, sorumluluk tamamen kullanıcıya aittir. Bu nedenle, kullanıcı Michelin'in bu verilerin doğruluğunu garantileyemeyeceğini kabul eder.  Kullanıcı tarafından verilen bilgi temelinde hesaplanan sonuçlar sadece simülasyon değerindedir.•Simülatörden elde edilen sonuçlar, kullanıcının kamyon filosu, lastikleri, ekipmanı ve/veya makinalarının bakımı veya koruması üzerindeki sorumluluğunu etkilemez. Kullanıcı, lastikleri ve genel olarak kamyon filosu hakkında vereceği kararlardan sorumlu olmaya devam eder.  •Tanımlar; •Tasarruf edilen Yüzde:  kg/T değerinde hesaplanan yuvarlanma direnci farkını kullanarak yapılan yakıt tüketimi hesabı. Seçilen lastiklerin ortalama kg/T değeri çarpı  -2, 02 L/100 km/Ikg/T.  Yuvarlanma direncindeki farkı hesaplamak için, her pozisyonun katkısı temel alınır  (ön dingil için 7.500 kg, çeker dingil için 11.500 ve römork dingilleri için 21.000 veya aracın tamamı için 40.000 kg). •Yıllık Tasarruf (avro olarak)  Yılda yapılan kilometre sayısını 100'e bölüp 100 km'de litre başına yapılan traktör/römork tasarrufu ile çarpıp sonucu yakıt fiyatıyla çarparak hesaplanır.•Yıllık CO2 Tasarrufu:   100 km'de litre başına yapılan traktör/römork tasarrufunu 2,66 ile çarparak hesaplanır (1 litre dizelin yanması 2,66 kg CO2 üretir).•MICHELIN ticari markası ve Lastik Adam grafikleri, münhasıran Compagnie Générale des Etablissements Michelin'e aittir (özel limitet şirket, hisse sermayesi 363.637.008€. Genel merkezi: 12, Cours Sablon, 63000 Clermont-Ferrand, Fransa).

ARAÇ ÜRETİCİLERİNİN ÇOĞUNLUĞU TARAFINDAN

MICHELIN markası, araç üreticilerinin büyük bir çoğunluğu tarafından onaylanmış tüm araç kategorileri için: Taşıyıcılar, römorkler, çekiciler, çekici, yarı römorkler, otobüsler ve karavanlar ve ağır vasıta lastik serilerimizin tamamında.

LA-MARQUE-MICHELIN-HOMOLOGUEE-PAR-TOUS-LES-CONSTRUCTEURS

Yeni araç siparişi verirken,  araç üreticinize lastiklerin Michelin olması konusunda talepte bulunabilirsiniz.

Ürün uzmanlarımız, yeni araçlarınızın kullanım koşullarına göre uygun olan lastikler konusunda  size tavsiye vermek üzere hizmetinizdedir. (ebat, desen... vs)

Tereddüt etmeden, desteğimizi isteyiniz.

Geri